Pengenalan

Bahagian Sumber Manusia wujud selaras dengan wujudnya Pejabat Pendaftar iaitu dengan tertubuhnya UTM pada tahun 1972 yang pada masa itu disebut Institut Teknologi Kebangsaan (ITK). Pengurusan Modal Insan menjadi fokus utama untuk menghasilkan tenaga kerja akademik dan bukan akademik yang kompeten, cekap, efektif dan berkualiti tinggi bagi menjamin pencapaian strategik Universiti ke arah menjadi “World Class Entrepreneurial Research University”. Bahagian ini dikemudikan oleh Timbalan Pendaftar, bersama dengan staf sokongan yang lain. Bahagian Pengurusan Modal Insan bertanggungjawab menguruskan pelantikan staf dan keperluan perkhidmatan yang merangkumi antaranya urusan kenaikan pangkat, peperiksaan perkhidmatan staf, gaji & emolumen, elaun, penilaian prestasi, pengesahan perkhidmatan, urusan pencen, penamatan & peletakan jawatan dan pelan penggantian. Bahagian ini terdiri daripada :-

  • Seksyen Perjawatan
  • Seksyen Perkhidmatan
  • Seksyen Pembangunan
  • Seksyen Pengurusan & Data

Tambah membanggakan, Bahagian Pengurusan Modal Insan telah dianugerahkan dengan Sijil MS ISO 9001:2008 oleh SIRIM QAS Sdn Bhd pada 20 Ogos 2004 selaras dengan Pensijilan ini di peringkat Pejabat Pendaftar. Dengan ini HCM terus berwawasan dan melaksanakan pelbagai program serta projek untuk memajukan sumber manusia UTM.

Waktu Pejabat

Ahad – Khamis : 8.00 am – 5.00 pm
(Khamis) : 8.00 am – 3.30 pm

Tutup: Jumaat, Sabtu & Cuti Umum/Hari Kelepasan

Ketua Bahagian Sumber Manusia

Siti Hawa binti Man
Timbalan Pendaftar Kanan
Tel: +607-5530297
Email: shm@utm.my

 

Seksyen Pembangunan

Hanifah binti Ahmad (mulai 1.3.2016)
Tel: +607-5530894
Email: hanifah-a@utm.my

Haliza binti Abdul Hamid
Tel: +607-5530312
Email: halizaah@utm.my

Dina Azleema binti Mohamed Noor
Tel: +607-5537682
Email: dina@utm.my

Mohamad Radzi bin Abd Razak
Tel: +607-5537696
Email: m.radzi@utm.my

Siti Zarinah binti Abdul Jalal
Tel: +607-5537950
Email: zarinah@utm.my

Seksyen Perjawatan
Maimunah binti Salleh (mulai 1.3.2016)
Tel: +607-5531189
Email: maimunah@utm.my
Nurun Nazrah binti Ahmad
Tel: +607-5531178
Email: nazrah@utm.my
Sabrena binti Omar
Tel: +607-5530346
Email: sabrena@utm.my
Muhammad Izzuddin bin Ahmad
Tel: +607-5531162
Email: m.izuddin@utm.my

Seksyen Perkhidmatan
Azri bin Hohad
Tel: +607-5530473
Email: azri@utm.my

Mohamad Hairudin bin Shahari
Tel: +607-5530420
Email: hairudinshahari@utm.my

Hariyani binti Khalid
Tel: +607-5530450
Email: hariyani@utm.my

Mohd Azahari bin Ayob
Tel: +607-5530430
Email: azahariayob@utm.my

Siti Noraisyah binti Mohammad Ramlan
Tel: +607-5531223
Email: snoraishah@utm.my

 

Seksyen Pengurusan & Data

Norhafizah binti Mohd Hanapiah
Tel: +607-5531188
Email : norhafizah@utm.my

 

 

Hubungi Kami:

Bahagian Pengurusan Modal Insan
Pejabat Pendaftar
Aras 4, Bangunan Canseleri Sultan Ibrahim
Universiti Teknologi Malaysia
81310 UTM Skudai, Johor Bahru
MALAYSIA

Tel: +607-5531169
Fax: +607-5561722

(Kemaskini – 4 Februari 2016)

(Dilawati 693 kali, 1 lawatan hari ini)